1ος Αγώνας Ορεινής Ποδηλασίας Λευκάδας

Ρεπορτάζ του Θοδωρή Γιωργάκη.

Με την συμμετοχή εκατόν δέκα αθλητών απο πολλά μέρη της Ελλάδος και με φοβερή οργανωτική επιτυχία έγινε την περασμένη Κυριακή των Βαίων ποδηλατικός αγώνας στους Σφακιώτες Λευκάδος ,αγώνας τον οποίο διοργάνωσαν ο Πέτρος Τυρολόγος και τα αδέρφια Χαλικιά Σπύρος και Λευτέρης, με την υποστήριξη του Α.Σ. ΦΙΛΑΝΔΡΟΥ και του ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΥΣ ΣΦΑΚΙΩΤΩΝ «Ο ΦΩΤΕΙΝΟΣ».

Πρόκειται για το πρώτο παρόμοιο εγχείρημα στην ορεινή Λευκάδα και το οποίο στέφεται με απόλυτη επιτυχία και οργανωτικά αλλά και απο πλευράς συμμετοχής αθλητών ,αλλά και του κόσμου.

Μετείχαν ποδηλάτες οργανωμένοι σε συλλόγους , αλλά και ανεξάρτητοι. Από πολλά μέρη της Ελλάδος οι αθλητές εντυπωσιάσθηκαν , όπως ομολογούσαν στον τερματισμό, και απ την καταπληκτική διαδρομή , αλλά και απ τις ομορφιές της ορεινής Λευκάδος. Από ΠΡΕΒΕΖΑ, ΑΡΤΑ , ΑΓΡΙΝΙΟ , ΠΑΤΡΑ , ΓΙΆΝΝΕΝΑ , ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ , ΚΕΡΚΥΡΑ , ΤΡΙΚΑΛΛΑ και ΛΕΥΚΑΔΑ οι συμμετασχόντες διήνυσαν μια διαδρομή τριανταεασσάρων χιλιομέτρων με πολλές εναλλαγές στον στίβο και πολλές εναλλακτικές διαδρομές απο δύσβαστα μονοπάτια.

Η εκκίνηση δόθηκε απ την κεντρική πλατεία των Λαζαράτων.Οι αθλητές ανέβηκαν στο χωριό των Λαζαράτων , κατέβηκαν στον Πρεμεντινό , ανέβηκαν εν συνεχεία σε Κάβαλλο και Σπανοχώρι απο όπου πέρασαν στο ΦΑΡΑΓΓΙ ΤΗΣ ΜΕΛΙΣΣΑΣ και απο εκει , μέσω του ΑΓΙΟΥ ΗΛΙΑ τερματισαν και πάλι στην πλατεία.

Νικητής αναδείχθηκε ο αθλητής του ΠΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ ΛΑΜΠΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ με χρόνο 2 ώρες και δώδεκα πρώτα, ενώ στον αγώνα μετείχαν και τρείς γυναίκες , μία ελληνίδα και δύο αγγλίδες.

Αριστα παίρνει και η ΤΡΟΧΑΙΑ ΛΕΥΚΑΔΟΣ , η οποία με τον συντονισμό του διευθυντή της κ. ΚΟΤΡΩΤΣΟΥ ρύθμισε τα θέματα κυκλοφορίας , κατά την δάρκεια του αγώνα, ιδανικά, ενω με τους συνδέσμους αστυνομικούς που είχε διάσπαρτους στην διαδρομή παρείχε , ανά πάσα στιγμή πληροφοριες για την θέση των αθλητών και την ροή του αγώνα.

Ιδιαίτερη μνεία πρέπει να γίνει για τον παρουσιαστή του αγώνα και ψυχή του ‘ολου εγχειρήματος , για τον ΠΕΤΡΟ ΤΥΡΟΛΟΓΟ , ποδηλάτη-αθλητή με συμμετοχές σε πολλούς διεθνείς αγώνες. Αποδεικνύεται περίτρανα πως τα νέα παιδιά μπορούν να κάνουν θαύματα ,αν τους δώσουμε την ευκαιρία να αναδείξουν τα ταλέντα τους. Ο ΠΕΤΡΟΣ οργάνωσε και παρουσίασε τέτοιον αγώνα ποδηλατικό , που στο τέλος όλοι οι αθλητές μιλούσαν υπέροχα για την επινοηθείσα διαδρομή και την οργάνωση.

Μάλιστα στους χαλεπούς καιρούς που βιώνει η πατρίδα μας το ηθικό δίδαγμα και απ αυτούς τους αγώνες ειναι πως τα νέα παιδιά , αυτά στα οποία η δική μας γενιά κληροδοτεί το … ΚΥΛΩΝΕΙΟ ΑΓΟΣ που λέγεται χρεωκοπία σε κάθε πτυχή και έκφανση της ελληνικής ζωής , αυτά , λοιπόν τα παιδιά είναι ικανά να προχωρήσουν ένα βήμα μπροστά τα πράγματα στη χώρα. Αρκεί να τους δοθεί χώρος , χρόνος και ευκαιριες.

Ιδιαίτερη αναφορά πρέπει να γίνει και στον «ΦΩΤΕΙΝΟ» , τον πολιτιστικό σύλλογο των Σφακιωτών , ο οποίος , δια του προέδρου του ΑΝΔΡΕΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΛΟΥ , έδωσε ρεσιτάλ κινητοποίησης , προκειμένου να παρουσιασθεί αυτή η πολύπλευρη επιτυχία του αγώνα. Μάλιστα , στο τέλος ο Σύλλογος προσέφερε τοπικά φαγητά και λαδόππιτα στους αθλητές και τους θεατές του αγώνα.

Η σημαντική επιτυχία του όλου εγχειρήματος βάζει στέρεες βάσεις , ώστε ο αγώνας να θεσμοθετηθεί και να διεξάγετε και δυό φορές τον χρόνο στην ίδια διαδρομή. Απ την πλευρά του ο ΠΕΤΡΟΣ ΤΥΡΟΛΟΓΟΣ δεσμεύθηκε οτι του χρόνου θα υπάρξει συμμετοχή κορυφαίων ονομάτων απ τον χώρο της ποδηλασίας.

Αλλά και οι ίδιοι οι πρωταγωνιστές αθλητές , ο νικητής Ε. ΛΑΜΠΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ , και ο Α. ΓΚΟΤΣΗΣ απ τον ΠΟ ΠΑΤΡΩΝ προέτρεπαν τους πάντες να επισημοποιηθεί και να θεσμοθετηθεί αυτός ο αγώνας στους ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ γιατί πρόκειται , όπως τόνιζαν , για διαδρομή με σπάνια τεχνικά χαρακτηριστικά απ αυτά που επιζητεί κάθε ποδηλάτης.

Αποτελέσματα:

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΙΚΙΑ(18-29)                ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ 1ΟΣ ΓΥΡΟΣ

1     ΛΑΜΠΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΩΝΤΑΣ   ΑΓΡΙΝΙΟ     VELOCITY BIKES    2.12’47»   1.03’55»

2     ΒΙΤΖΙΛΑΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ      ΛΕΥΚΑΔΑ     PLUS BIKES  2.22’21»   1.08’37»

3     ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΝΙΚΟΣ   ΠΡΕΒΕΖΑ     MTB PREVEZA TEAM  2.28’59»   1.14’21»

4     ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΑΡΤΑ  Ε.Ο.Σ.ΑΧΑΡΝΩΝ     2.35’18»   1.16’15»

5     ΡΑΠΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  ΛΕΥΚΑΔΑ           2.45’44»   1.22’29»

6     ΜΠΑΝΟΣ ΣΤΑΘΗΣ     ΚΕΡΚΥΡΑ     Α.Ο.ΑΧΑΡΑΒΗΣ- S BIKE    2.46’59»   1.18’43»

7     ΜΠΕΛΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ   ΠΡΕΒΕΖΑ           2.53’10»   1.35’22»

8     ΚΟΥΤΡΩΤΣΙΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ    ΤΡΙΚΑΛΑ     Π.Α.Σ.ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ   2.56’10»   1.28’47»

9     ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ    ΑΡΤΑ  Π.Ο.ΑΡΤΑΣ   2.56’50»   1.24’53»

10    ΝΤΡΕΛΛΙΑΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ      ΑΓΡΙΝΙΟ     VELOCITY BIKES    2.58’59»   1.29’08»

11    CONDREA ANDREI    ΚΕΡΚΥΡΑ     Α.Ο.ΑΧΑΡΑΒΗΣ- S BIKE    3.05’26»   1.25’31»

12    ΜΠΑΛΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ      ΚΕΡΚΥΡΑ     Α.Ο.ΑΧΑΡΑΒΗΣ- S BIKE    3.07’11»   1.27’37»

13    ΒΑΓΕΝΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ  ΑΡΤΑ  MTB PREVEZA TEAM  3.11’55»   1.24’26»

14    ΜΠΑΡΚΟΥΖΟΣ ΜΠΑΜΠΗΣ      ΠΡΕΒΕΖΑ     MTB PREVEZA TEAM  3.29’01»   1.38’15»

15    ΑΛΑΜΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΕΒΕΖΑ     MTB PREVEZA TEAM  3.50’15»   1.41’58»

16    ΜΑΝΕΓΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ  ΓΙΑΝΝΕΝΑ    IOANNINA CYCLING TEAM   3.51’15»   1.50’48»

17    ΓΟΥΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ    IOANNINA CYCLING TEAM   3.54’59»   1.56’56»

18    ΚΟΝΤΟΧΡΗΣΤΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ    ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ         3.54’59     1.54’28»

19    ΚΟΥΡΛΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ  ΓΙΑΝΝΕΝΑ    IOANNINA CYCLING TEAM   3.57’52»   1.58’46»

20    ΧΑΪΔΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ  ΓΙΑΝΝΕΝΑ    IOANNINA CYCLING TEAM   4.02’31»   1.54’27»

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΙΚΙΑ(30-39)                ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ 1ΟΣ ΓΥΡΟΣ

1     ΠΑΛΗΟΣΠΥΡΟΣ ΚΩΣΤΑΣ      ΑΡΤΑ  Π.Ο.ΑΡΤΑΣ   2.24’52»   1.12’25»

2     ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ     ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ  TEAM PODILATOMANIA      2.28’41»   1.12’23»

3     ΜΠΑΝΤΟΥΝΑΣ ΑΝΤΡΕΑΣ                  2.35’18»   1.17’00»

4     ΡΑΜΙΑΣ ΦΩΝΤΑΣ     ΑΡΤΑ  JUST RIDE- ΑΕΚ    2.38’39»   1.17’00»

5     ΝΙΚΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ     ΠΡΕΒΕΖΑ     MTB PREVEZA TEAM 2.43’26»   1.21’35»

6     ΜΑΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ      ΙΩΑΝΝΙΝΑ    IOANNINA CYCLING TEAM   2.47’58»   1.23’09»

7     ΣΟΥΦΛΗΣ ΑΡΗΣ      ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ         2.56’51»   1.26’31»

8     ΖΗΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ    ΑΡΤΑ  Π.Ο.ΑΡΤΑΣ   2.56’53»   1.27’37»

9     ΣΤΑΣΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑ     Α.Ο.ΑΧΑΡΑΒΗΣ – S BIKES  2.57’27»   1.24’31»

10    ΜΠΑΝΟΣ ΚΩΣΤΑΣ     ΚΕΡΚΥΡΑ     Α.Ο.ΑΧΑΡΑΒΗΣ – S BIKES  3.10’31»   1.33’40»

11    ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ  ΑΓΡΙΝΙΟ     VELOCITY BIKES    3.10’59»   1.33’54»

12    ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΤΡΙΚΑΛΑ     FAN ACTION SHOP   3.11’55»   1.32’43»

13    ΠΑΠΠΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ    ΑΓΡΙΝΙΟ     VELOCITY BIKES    3.21’09»   1.37’57»

14    ΒΛΑΧΟΣ ΜΠΑΜΠΗΣ    ΚΕΡΚΥΡΑ     Α.Ο.ΑΧΑΡΑΒΗΣ – S BIKES  3.35’53»   1.48’17»

15    ΔΙΒΑΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΑ     Π.Α.Σ. ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ  3.37’19     1.54’30»

16    ΤΣΟΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΥΡΓΟΣ            3.38’35     1.46’49»

17    ΠΟΛΙΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ   ΚΕΡΚΥΡΑ     Α.Ο.ΑΧΑΡΑΒΗΣ – S BIKES  3.44’23»   1.44’27»

 

 

Α3 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΙΚΙΑ(40+)                  ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ 1ΟΣ ΓΥΡΟΣ

1     GOBEL SYLVAN      ΠΡΕΒΕΖΑ     MTB PREVEZA TEAM  2.19’23»   1.09’00»

2     SIMON COLE  ΛΕΥΚΑΔΑ     PLUS BIKES  2.21’46»   1.12’06»

3     ΠΕΠΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ    ΩΡΟΠΟΣ      MTB PREVEZA TEAM  2.26’36»   1.12’06»

4     ΓΚΟΤΣΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ   ΠΑΤΡΑ Π.Ο.ΠΑΤΡΑΣ  2.47’22»   1.27’55»

5     ATKINSON SIMON    ΝΥΔΡΙ GET ACTIVE  3.06’40»   1.29’32»

6     ΦΑΡΑΖΗΣ ΝΙΚΟΣ     ΚΕΡΚΥΡΑ     Α.Ο.ΑΧΑΡΑΒΗΣ Σ.ΒΙΚΕS    3.18’39»   1.35’22»

 

 

ΓΕΝΙΚΗ ΔΥΟ ΣΤΡΟΦΩΝ                  ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ 1ΟΣ ΓΥΡΟΣ

1     ΛΑΜΠΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΩΝΤΑΣ   ΑΓΡΙΝΙΟ     VELOCITY BIKES    2.12’47»   1.03’55»

2     GOBEL SYLVAN      ΠΡΕΒΕΖΑ     MTB PREVEZA TEAM  2.19’23»   1.09’00»

3     SIMON COLE  ΛΕΥΚΑΔΑ     PLUS BIKES  2.21’46»   1.12’06»

4     ΒΙΤΖΙΛΑΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ      ΛΕΥΚΑΔΑ     PLUS BIKES  2.22’21»   1.08’37»

5     ΠΑΛΗΟΣΠΥΡΟΣ ΚΩΣΤΑΣ      ΑΡΤΑ  Π.Ο.ΑΡΤΑΣ   2.24’52»   1.12’25»

6     ΠΕΠΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ    ΩΡΟΠΟΣ      MTB PREVEZA TEAM  2.26’36»   1.12’06»

 

 

FUN ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ                 ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ

1     ΦΡΑΓΓΟΥΛΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ      ΛΕΥΚΑΔΑ           1.23’56»

2     ΒΑΓΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ   ΠΡΕΒΕΖΑ     ΜΤΒ PREVEZA TEAM  1.27’55»

3     ΘΕΡΜΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ   ΛΕΥΚΑΔΑ           1.37’38»

4     ΓΑΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ     ΝΥΔΡΙ       1.38’46»

5     ΑΚΟΒΙΤΙΩΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ      ΠΡΕΒΕΖΑ     ΜΤΒ PREVEZA TEAM  1.39’13»

6     ΓΕΩΡΓΑΤΖΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΩΡΟΠΟΣ      MEGABIKE ARTA     1.43’12»

7     ΝΤΡΕΛΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ      ΑΓΡΙΝΙΟ     VELOCITY BIKES    1.43’23»

8     ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ     ΑΡΤΑ  Π.Ο.ΑΡΤΑΣ   1.46’09»

9     ΜΟΥΤΖΟΥΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ      ΛΕΥΚΑΔΑ           1.48’18»

10    ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΣΤΑΥΡΟΣ      ΑΡΤΑ  Π.Ο.ΑΡΤΑΣ   1.49’25»

11    ΝΑΣΙΟΣ ΘΩΜΑΣ      ΑΡΤΑ  Π.Ο.ΑΡΤΑΣ   1.54’00»

12    ΠΑΦΙΤΗΣ ΚΟΣΜΑΣ    ΠΡΕΒΕΖΑ     PAFITIS RACING TEAM     1.54’15»

13    ΤΥΠΑΛΔΟΣ ΣΠΥΡΟΣ   ΛΕΥΚΑΔΑ           1.54’27»

14    ΛΙΟΓΚΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΑΡΤΑ  Π.Ο.ΑΡΤΑΣ   1.56’48»

15    HENSMAN ANDREW    ΛΕΥΚΑΔΑ     GET ACTIVE  2.00’26»

16    ΛΙΒΙΤΣΑΝΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ      ΛΕΥΚΑΔΑ           2.00’43»

17    ΣΟΥΙΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ  ΠΡΕΒΕΖΑ     PAFITIS RACING TEAM     2.00’54»

18    ΖΑΧΟΣ ΚΩΣΤΑΣ      ΠΡΕΒΕΖΑ     PAFITIS RACING TEAM     2.00’54»

19    ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ   ΑΡΤΑ  Π.Ο.ΑΡΤΑΣ   2.02’18»

20    ΤΖΙΚΕΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΡΤΑ  Π.Ο.ΑΡΤΑΣ   2.02’18»

21    ΘΕΙΑΚΟΣ ΚΩΣΤΑΣ    ΛΕΥΚΑΔΑ           2.05’13»

22    ΓΡΟΜΙΤΣΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ    ΑΓΡΙΝΙΟ     VELOCITY BIKES    2.06’41»

23    ΠΡΙΦΤΗΣ ΜΑΝΘΟΣ    ΚΕΡΚΥΡΑ     Α.Ο.ΑΧΑΡΑΒΗΣ SBIKES     2.07’33»

24    ΠΡΙΦΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ    ΚΕΡΚΥΡΑ     Α.Ο.ΑΧΑΡΑΒΗΣ SBIKES     2.07’33»

25    ΠΑΦΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  ΠΡΕΒΕΖΑ     PAFITIS RACING TEAM     2.07’46»

26    CHARLIE BRANDEIS  ΠΟΡΟΣ       2.14’03»

27    ΠΟΛΙΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ    ΛΕΥΚΑΔΑ           2.18’27»

28    ΜΕΣΣΗΝΗΣ ΜΑΡΙΟΣ   ΛΕΥΚΑΔΑ           2.22’00»

29    ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ      ΛΕΥΚΑΔΑ     PLUS BIKES  2.22’00»

30    ΜΑΝΩΛΙΤΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ   ΝΥΔΡΙ       2.36’01»

31    ΜΗΤΡΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ   ΠΡΕΒΕΖΑ     PAFITIS RACING TEAM     2.36’03»

 

 

C ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΙΚΙΑ(16-17)                 ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ

1     ΑΡΓΥΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ  ΛΕΥΚΑΔΑ           1.27’38»

2     ΜΠΟΥΓΑΣ ΑΠΠΟΛΩΝ   ΠΡΕΒΕΖΑ     MTB PREVEZA TEAM  1.32’43»

3     ΠΑΣΧΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ    ΠΡΕΒΕΖΑ           1.33’40»

4     ΜΠΟΥΚΑΣ ΚΩΣΤΑΣ    ΑΡΤΑ  Π.Ο.ΑΡΤΑΣ   1.33’40»

5     ΒΟΥΚΕΛΑΤΟΣ ΑΘΑΝΣΙΟΣ     ΛΕΥΚΑΔΑ           1.33’40»

6     ΖΟΥΜΠΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ     ΑΡΤΑ  Π.Ο.ΑΡΤΑΣ   1.39’13»

7     ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ   ΑΡΤΑ  Π.Ο.ΑΡΤΑΣ   1.39’39»

8     ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ     ΓΙΑΝΝΕΝΑ    IOANNINA CYCLING TEAM   1.41’58»

9     ΚΟΛΟΒΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ      ΛΕΥΚΑΔΑ           1.41’58»

10    ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ      ΑΡΤΑ  Π.Ο.ΑΡΤΑΣ   1.43’12»

11    ΠΑΛΑΒΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΓΡΙΝΙΟ     VELOCITY BIKES    1.44’47»

12    ΤΣΑΡΟΥΧΗΣ ΝΙΚΟΣ   ΑΓΡΙΝΙΟ     VELOCITY BIKES    1.47’22»

13    ΘΕΡΜΟΣ ΜΑΚΗΣ      ΛΕΥΚΑΔΑ           1.54’15»

14    ΚΑΤΑΓΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ      ΛΕΥΚΑΔΑ           1.56’03»

15    ΜΠΟΥΛΟΥΜΠΑΣΗΣ ΦΕΔΩΝ     ΑΓΡΙΝΙΟ     VELOCITY BIKES    1.57’20»

16    ΡΕΤΖΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ   ΑΡΤΑ  Π.Ο.ΑΡΤΑΣ   1.59’26»

17    ΚΕΥΣΙΚΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ     ΛΕΥΚΑΔΑ           2.03’32»

18    ΚΑΚΛΑΜΑΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ      ΕΠΙΣΚΟΠΟΣ         2.03’32»

19    ΣΟΛΔΑΤΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ  ΛΕΥΚΑΔΑ           2.18’43»

20    ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ              2.19’23»

 

W ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ                ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ

1     ΚΑΛΕΥΡΑ ΒΙΡΓΙΝΙΑ  ΑΓΡΙΝΙΟ     VELOCITY BIKES    1.47’46»

2     NEALE LINDA ΝΥΔΡΙ GET ACTIVE  2.06’28»

3     DAWSON CANDY      ΝΥΔΡΙ GET ACTIVE  2.19’11»

 

 

Μπορείτε να δείτε φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα [εδώ]