MTB CUP 2012 ΒΥΤΙΝΑ ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ

IMG_3354

Έγινε ο 6ος  αγώνας  του MTB CUP 2012, ο οποίος ήταν  συνδιοργάνωση με τον Δήμο Γορτυνίας, την Κυριακή 04/11/2012 στην Βυτίνα του Μαινάλου.

Ήταν αγώνας ορεινής ποδηλασίας στα πλαίσια του γνωστού πλέον Άθλου Μαινάλου.

Η διαδρομή του 6ου αγώνα του MTB CUP 2012 ήταν ίδια με την περσινή και ήταν  σχεδιασμένη έτσι ώστε, να μπορεί να συμμετέχει με άνεση  ένας  αρχάριος ή μέσος ποδηλάτης, αλλά να μπορεί ταυτόχρονα να τεστάρει την πορεία της προετοιμασίας του και ο έμπειρος αθλητής του αθλήματος.

Περνούσε δίπλα και μέσα από ρυάκια και μικρά χωριά.

 

Το καταπράσινο περιβάλλον  χόρτασε τα μάτια των αθλητών έχοντας μια επιλογή μονοπατιών  και δασικών δρόμων που έδιναν μια μικρή γεύση της περιοχής της Βυτίνας.

IMG_3374

Η μέρα ήταν ηλιόλουστη, ο καιρός  ιδανικός για τους αγώνες.

Αφετηρία και τερματισμός του αγώνα ήταν η κεντρική πλατεία της Βυτίνας στην Αρκαδία.

DSC_0002

Η διαδρομή  ήταν 37 χιλιόμετρα και  1430 μέτρα υψομετρικής διαφοράς σε σηματοδοτημένη διαδρομή.

Ήταν γρήγορη, με μικρή τεχνική δυσκολία, και καλή για αναβάτες με μικρή αγωνιστική εμπειρία.
Περνούσε από γραφικά χωριά της περιοχής. Οι επιλεγμένοι δασικοί δρόμοι έδιναν αγωνιστικό ενδιαφέρον σε όσους πήγαιναν γρήγορα.

Πρώτος  στους άνδρες στην γενική κατάταξη ήταν ο Γιάννης Σκόρδας, δεύτερος ο Βαγγέλης  Βεργόπουλος και τρίτος ο Πέτρος Τυρολόγος.

IMG_3462

Στις γυναίκες πρώτη τερμάτισε η Ανέτα Πλέβα, με δεύτερη την Γεωργία Δρόσου.

Ευχαριστούμε θερμά όσους βοήθησαν σαν κριτές και γραμματεία και ιδιαίτερα τους κυρίους Γ. Χρονόπουλο και Α. Δεληγιάννη, καθώς και τα τμήματα Σαμαρειτών του Ερυθρού Σταυρού  Τρίπολης για τη βοήθειά τους.

Επίσης ευχαριστούμε τις εταιρείες Καύσιμα Δεληγιάννης ,για την χορηγία του, BIZART GALLERIES ODLONatura Pharm ,www.driftcamera.gr ,sportslife.Το ποδηλατάδικο στο Χαλάνδρι.για τη μερική χορηγία τους σε υλικά του αγώνα και δώρα προς τους αθλητές, το φυσικό μεταλλικό νερό  ΒΙΚΟΣ, την εταιρεία@care που είχε φροντίσει για την ενέργεια των αθλητών με την ελληνική μπάρα ενέργειας  Wish bar και το περιοδικό MBike για την υποστήριξή του ως χορηγός επικοινωνίας.

Ακόμη ευχαριστούμε όλα τα καταστήματα της περιοχής  και ιδιαίτερα το cafe-dryades, που βοήθησαν όσο μπορούσε το καθένα με τον τρόπο του.

DSC_0182

Τέλος ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Δήμαρχο Γορτυνίας κ. Γιάννη  Γιαννόπουλο,   την Αντιδήμαρχο κ. Διαμαντοπούλου στο τοπικό συμβούλιο Βυτίνας  τον πρόεδρο του κ. Λιαρόπουλο και τον Αντιδήμαρχο κ. Καδά ,το Δασαρχείο Βυτίνας, για την  άμεση ανταπόκριση, συμπαράσταση και την παρουσία τους στην εκκίνηση και στις απονομές του αγώνα.

Δείτε φωτογραφίες και αποτελέσματα.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΘΕΣΗ ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΟΝΟΜΑ ΕΠΙΘΕΤΟ ΧΟΡΗΓΟΣ ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΧΡΟΝΟΣ
1 10 Α2 ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΚΟΡΔΑΣ Mbike-BH RACING TEAM 1:51:25
2 18 Α1 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΒΕΡΓΟΠΟΥΛΟΣ Germanos mandra,project 4 cycling 1:52:25
3 120 Α1 ΠΕΤΡΟΣ ΤΥΡΟΛΟΓΟΣ RomasProTraining-ΛΕΥΚΑΔΑ 1:52:35
4 64 Α2 ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΑΠΑΣΑΒΒΑΣ LESTOS BIKE 1:57:36
5 17 Α1 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ GERMANOS MANDRA PROJECT 4 CYCLING 2:01:44
6 138 Α1 ΝΙΚΟΣ ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ Ideal bikesΜΑΝΙΑΤΟΠΟΥΛΟΣ 2:01:52
7 2 Α2 ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΤΘΑΙΑΣΟΣ LOUKAS BIKES 2:03:42
8 148 Α1 ΦΩΤΗΣ ΠΑΡΘΕΝΙΟΥ ΠΑΜΒΟΧΑΙΚΟΣ 2:04:22
9 140 Α1 ΓΑΛΙΛΑΙΟΣ ΣΚΑΡΜΟΥΤΣΟΣ 2:05:59
10 98 Α3 ΤΑΚΗΣ ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΑΔΙΚΟ 2:10:06
11 13 A2 ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΤΑΡΔΑΣ GERMANOS MANDRA PROJECT 4 CYCLING 2:10:27
12 137 Α3 ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΓΑΛΛΗΣ ΚΡΟΝΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-NINER 2:11:40
13 81 Α3 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ 2:14:24
14 79 Α2 ΛΑΜΠΡΟΣ ΣΤΑΘΗΣ RomasProTraining-GHOST 2:16:56
15 19 Α2 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ GERMANOS MANDRA PROJECT 4 CYCLING 2:17:05
16 111 Α2 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΑΒΑΛΙΕΡΑΤΟΣ MOUNTAIN-SPORTS 2:17:14
17 68 Α3 ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ 2:18:20
18 105 Α2 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΜΠΟΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Odlo-La sportiva Mountain-sports 2:19:44
19 155 Α1 ΝΙΚΟΣ ΠΑΡΘΕΝΙΟΥ ΠΑΜΒΟΧΑΙΚΟΣ 2:20:14
20 8 Α2 ΜΑΡΙΝΟΣ ΚΟΥΛΗΣ ΤΖΩΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ 2:20:38
21 88 Α3 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΑΛΟΣ 2:21:00
22 67 Α2 ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΙΧΑΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 2:23:32
23 90 Α4 ΣΑΒΒΑΣ ΑΓΓΕΛΑΤΟΣ ibis cycles 2:24:25
24 142 Α2 ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ MOUNTAIN-SPORTS 2:24:57
25 100 Α3 ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ ΔΟΥΚΑΤΑΣ ΚΥΚΛΟΣ ΖΥΜΕΣ 2:26:15
26 101 Α4 ΧΡΗΣΤΟΣ ΡΟΥΣΣΙΔΗΣ 2:26:59
27 78 Α4 ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΟΥΡΤΗΣ IBIS CYCLES 2:27:32
28 89 Α2 ΧΡΗΣΤΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ T.M.C 2:27:33
29 139 Α2 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΕΡΩΝΗΣ ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ – ACS 2:28:36
30 11 Α4 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΠΕΠΑ 2:29:05
31 127 Α4 ΘΟΔΩΡΗΣ ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΑΦΑΝΣ 2:29:49
32 9 Α4 ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 2:31:04
33 92 Α2 ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Π.Δ.Σ.ΟΔΥΣΣΕΑΣ 2:31:10
34 152 Α1 ΑΝΔΡΕΑΣ ΓΙΑΚΑΣ 2:32:05
35 16 Α2 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΥ 2:32:06
36 107 Α2 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΥ ΠΑΜΒΟΧΑΙΚΟΣ 2:32:54
37 63 Α3 ΓΙΩΡΓΟΣ ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ 2:33:54
38 129 Α2 ΜΑΝΩΛΗΣ ΚΟΥΛΗΣ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ 2:34:18
39 6 Α1 ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΖΑΜΑΛΗΣ 2:34:55
40 156 Α3 ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΡΚΟΥ ΠΟΠ ΠΟΔΗΛΑΤΡΕΣ 2:35:21
41 124 Α1 ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΙΑΚΑΣ Π.Δ.Σ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 2:35:44
42 82 Α2 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΝΘΙΜΟΣ BN CYCLING 2:35:53
43 21 Α2 ΣΠΥΡΟΣ ΤΖΙΤΖΙΚΑΚΗΣ GERMANOS MANDRA PROJECT 4 CYCLING 2:36:48
44 62 Α3 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΡΟΥΜΑΝΙΑΣ 2:37:29
45 28 Α3 ΤΑΣΟΣ ΤΖΟΛΑΣ ΠΟΔΗΛΑΤΡΕΣ 2:39:05
46 70 Α4 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Vivian and Family 2:40:55
47 87 Α3 ΣΩΤΗΡΗΣ ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ 2:40:55
48 122 Α2 ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΕΤΣΑΣ Π.Δ.Σ. ΟΔΥΣΣΕΑΣ 2:41:38
49 110 Α2 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Π.Ο.Α. / TAILWIND BIKE SHOP 2:42:23
50 29 Α3 ΝΙΚΟΣ ΜΟΡΩΝΗΣ ΠΟΠ ΠΟΔΗΛΑΤΡΕΣ 2:42:37
51 102 Α1 ΒΑΛΑΝΤΗΣ ΚΑΡΑΛΗΣ ΜΑΓΚΛΑΡΗΣ BIKES 2:44:00
52 27 Α2 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΙΑΜΙΝ 2:46:19
53 132 Α2 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΔΑΝΕΖΗΣ frederik bikes 2:46:20
54 93 Α1 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΝΤΡΙΓΚΟΓΙΑΣ 2:46:23
55 106 Α2 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΠΟΥΣΔΑΣ ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΟΣ 2:47:52
56 69 Α1 ΝΙΚΟΣ ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ 2:50:19
57 15 Α3 ΑΡΓΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ GERMANOS MANDRA PROJECT 4 CYCLING 2:51:35
58 26 Α2 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΙΑΜΙΝ 2:52:08
59 119 Α3 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΡΙΤΣΙΚΗΣ 2:52:54
60 126 Α3 ΑΝΤΩΝΗΣ ΧΑΨΑΣ 2:53:30
61 12 Α4 ΡΑΛΛΗΣ ΓΕΡΜΑΝΟΣ 2:54:05
62 76 Α1 ΗΛΙΑΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ 2:54:55
63 75 Α3 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 2:55:20
64 134 Α2 ΑΡΓΥΡΗΣ ΤΟΥΝΤΑΣ 2:56:54
65 24 Α2 ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΣΛΑΝΗΣ 2:57:00
66 133 Α3 ΚΩΝ\ΝΟΣ ΛΟΥΚΟΣ ΠΑΜΒΟΧΑΙΚΟΣ 2:57:15
67 66 Α3 ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΝΕΛΛΕΑΣ PLAN B 2:58:55
68 149 Α2 ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΧΛΑΔΑΣ www.tenebrastudios.com 3:01:05
69 123 Γ ΑΝΕΤΑ ΠΛΕΒΑ Π.Δ.Σ. ΟΔΥΣΣΕΑΣ 3:01:06
70 109 Α3 ΣΠΥΡΟΣ ΖΑΝΝΟΣ 3:03:40
71 80 Α1 ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 3:03:57
72 145 Α2 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΧΑΤΖΗΣΩΤΗΡΙΟΥ 3:04:17
73 108 Α2 ΑΓΓΕΛΟΣ ΠΑΠΑΛΑΜΠΡΟΣ 3:04:49
74 131 Α3 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ 3:05:41
75 146 Α2 ΤΑΣΟΣ ΓΚΙΡΤΑΚΗΣ 3:05:48
76 25 Α2 ΘΑΝΟΣ ΓΚΑΝΑΣΟΣ 3:06:50
77 83 Α2 ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ maglaris bikes FUJI 3:07:28
78 5 Α1 ΚΩΣΤΑΣ ΣΤΑΥΡΟΥ 3:07:29
79 151 Α2 ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ 3:09:00
80 103 Α2 ΣΤΑΥΡΟΣ ΔΕΛΗΣ ΜΑΓΚΛΑΡΗΣ BIKES 3:11:10
81 35 Α2 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΚΟΤΖΗΣ 3:13:11
82 147 Α2 ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 3:13:20
83 130 Α2 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΟΥΛΙΜΗΣ  ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ 3:13:40
84 32 Α2 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΛΑΓΟΓΙΑΝΝΗΣ 3:14:00
85 128 Α3 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ 3:15:00
86 135 Α2 ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΚΕΚΗΣ ΠΔΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 3:19:53
87 34 Α3 ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ 3:20:03
88 3 Α2 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΒΑΜΒΑΚΑΣ 3:20:04
89 99 Α3 ΣΠΥΡΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ IBIS CYCLES 3:21:12
90 97 Α2 ΓΙΑΝΝΗΣ ΛΙΒΑΝΟΣ Π.Δ.Σ.ΟΔΥΣΣΕΑΣ 3:23:25
91 144 Α2 ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΣΟΥΛΙΔΗΣ 3:24:50
92 112 Α1 ΗΛΙΑΣ ΤΡΙΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ 3:26:55
93 4 Α1 ΙΩΑΝΝΗΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΠΕΤΑΝΟΣ 3:26:59
94 96 Α3 ΒΛΑΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗΣ ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΑΔΙΚΟ 3:28:40
95 72 Α3 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΗΤΡΟΥΛΙΑΣ 3:29:20
96 31 Α3 ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗΣ 3:30:04
97 141 Α1 ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ 3:31:00
98 22 Α3 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΡΙΖΟΠΟΥΛΟΣ 3:31:49
99 23 Α2 ΜΙΛΤΟΣ ΗΛΙΑΣ 3:31:50
100 71 Α3 ΠΕΤΡΟΣ ΖΗΚΟΣ 3:33:33
101 14 Α2 ΦΩΤΗΣ ΝΕΡΟΥΤΣΟΣ GERMANOS MANDRA PROJECT 4 CYCLING 3:33:49
102 125 Α2 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΦΕΚΑΣ 3:37:43
103 73 Α2 ΑΓΓΕΛΟΣ ΘΩΔΟΣ 3:40:18
104 74 Α2 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ CH. LENTZOS 3:40:19
105 95 Α3 ΧΡΗΣΤΟΣ ΒΛΑΧΟΣ 3:42:09
106 104 Α1 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΔΗΜΑΡΑΣ maglaris bikes / fuji 3:43:50
107 84 Α3 ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ 3:45:36
108 121 Γ ΓΕΩΡΓΙΑ ΔΡΟΣΟΥ Π.Σ.Οδυσσέας 3:47:07
109 94 Α3 ΟΡΕΣΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ 3:48:50
110 115 Α1 ΒΙΚΤΩΡΑΣ ΡΕΚΚΑΣ ΠΑΜΒΟΧΑΙΚΟΣ ΡΕΚΚΑΣ Α.Ε. 3:58:59
111 33 Α2 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΠΙΣΟΥΛΗΣ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕ
112 65 Α2 ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ BN CYCLING ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕ
113 117 Α2 ΝΙΚΟΣ ΤΣΙΑΜΟΥΛΟΣ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕ
114 118 Α2 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΣΙΑΜΟΥΛΟΣ maglaris bikes/ FUJI ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕ
115 20 Γ ΜΑΡΙΝΑ ΚΟΖΥΡΑΚΗ ΟΡΙΟ ΧΡΟΝΟΥ
116 30 Α1 ΔΙΟΝΥΣΣΗΣ ΓΙΑΚΟΥΜΕΛΟΣ ΟΡΙΟ ΧΡΟΝΟΥ
117 85 Α3 ΑΓΓΕΛΟΣ ΓΕΟΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΟΡΙΟ ΧΡΟΝΟΥ
118 86 Α3 ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ maglaris bikes ΟΡΙΟ ΧΡΟΝΟΥ
119 91 Α1 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΠΑΚΟΥΛΗΣ ΟΡΙΟ ΧΡΟΝΟΥ
120 113 Α2 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΠΑΗΛΙΟΥ ΟΡΙΟ ΧΡΟΝΟΥ
121 114 Α2 ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΟΡΙΟ ΧΡΟΝΟΥ
122 116 Α1 ΠΑΝΑΓΓΕΛΟΣ ΡΕΚΚΑΣ ΠΑΜΒΟΧΑΙΚΟΣ ΡΕΚΚΑΣ Α.Ε. ΟΡΙΟ ΧΡΟΝΟΥ
123 136 Α3 ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ ΠΑΜΒΟΧΑΙΚΟΣ ΟΡΙΟ ΧΡΟΝΟΥ
124 143 Γ ΛΗΔΑ ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΟΡΙΟ ΧΡΟΝΟΥ
125 150 Α4 ΤΑΣΟΣ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΟΡΙΟ ΧΡΟΝΟΥ