Σκουλαρίκης και Ρώμας αγωνίζονται την Κυριακή στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Διάθλου μεγάλης απόστασης

Με διπλή ελληνική συμμετοχή διεξάγεται αυτή την Κυριακή 7 Σεπτεμβρίου στο Ζόφινγκεν της Ελβετίας το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Διάθλου μεγάλης απόστασης της ITU παράλληλα με το Powerman Zofingen. Το παρών θα δώσουν ο Γρηγόρης Σκουλαρίκης στην κατηγορία των elite ανδρών και ο Σταμάτης Ρώμας στην κατηγορια age-group 40-44 ετών.


Για τον Γρηγόρη Σκουλαρίκη που φέτος στέφθηκε για 5η φορά πρωταθλητής Ελλάδος στο δίαθλο, αυτή θα είναι η 4η συνεχόμενη χρονιά που συμμετέχει στο παγκόσμιο πρωτάθλημα. Κάθε χρόνο καταφέρνει να βελτιώνει λίγο την θέση του με καλύτερη την 16η πέρσι. Για φέτος ο στόχος είναι λίγο καλύτερα ακόμα! Βέβαια ο συναγωνισμός όπως κάθε χρόνο θα είναι ιδιαίτερα έντονος, αλλά ελπίζει να εκμεταλλευτεί την εμπειρία του στο Zofingen και να πάρει το αποτέλεσμα που θέλει.

Ο Σταμάτης Ρώμας φέτος κατέκτησε το τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδος στους Βετεράνους και έτσι θα αγωνιστεί με άλλον αέρα στην κατηγορία 40-44 ετών. Στόχος του είναι ένα καλό πλασάρισμα σε αυτό το πρώτο του επίσημο παγκόσμιο πρωτάθλημα διάθλου.

Ο αγώνας έχει καθιερωθεί σαν ο πιο σημαντικός παγκοσμίως στον χώρο του διάθλου, συμπληρώνοντας πέρσι 25 χρόνια ιστορίας και συνεχίζοντας την συνεργασία με την Παγκόσμια Ομοσπονδία Τριάθλου στη φιλοξενία του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος. Οι αποστάσεις που θα πρέπει να καλύψουν οι αθλητές είναι 10χλμ τρέξιμο – 150χλμ ποδηλασία και τέλος άλλα 30χλμ τρέξιμο και όλα αυτά σε ένα ιδιαίτερο ανάγλυφο με πολλά υψομετρικά.

Θα υπάρξει μετάδοση ζωντανά από την ελβετική τηλεόραση αλλά και σε livestream απο την διοργάνωση εδώ: http://www.powerman.ch/de/live-stream

Περισσότερες λεπτομέρειες στην ιστοσελίδα της διοργάνωσηςhttp://www.powerman.ch/en/

Πηγή : trinews.gr

Αγώνας Τριάθλου Σπριντ, Λίμνη Δόξα

Πηγή:triathlonworld.gr

Αγώνας Σπριντ στην Τεχνητή Λίμνη Δόξα στην Ορεινή Κορινθία.

Κολύμβηση : 1060 μέτρα (με wetsuit). Τριγωνική διαδρομή με κυματισμό.

Ποδηλασία 21,5χλμ (5 στροφές κυκλικής διαδρομής, 5 Χ4,3χλμ)

Τρέξιμο 4,7 χλμ (ασφάλτινη κυκλική διαδρομή υπο σκιά το μεγαλύτερο τμήμα το αγώνα)

Ώρα Έναρξης 18:15

Ατμοσφαιρική Θερμοκρασία : 27  Βαθμούς Κελσίου

Ταχύτητα Ανέμου : 13χλμ./ώρα από  Δυτικές- Νοτιοδυτικές Διευθύνσεις

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Κατ. Κατ. Επίθετο Ονομα Κατ. Swim Bike Run Total
1 1 ΔΑΝΙΗΛ ΓΕΩΡΓΙΟΣ A2 0:14:23 0:30:36 0:18:31 1:07:06
2 1 ΓΑΡΕΦΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ A7 0:15:26 0:32:45 0:18:14 1:07:40
3 1 ΑΛΥΦΑΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ A4 0:15:41 0:33:39 0:18:10 1:08:52
4 1 ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ A1 0:14:25 0:33:54 0:19:46 1:09:10
5 2 ΣΙΟΥΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ A4 0:14:52 0:35:48 0:17:51 1:10:08
6 1 ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ A3 0:17:17 0:35:44 0:16:53 1:11:42
7 2 ΔΑΜΟΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ A3 0:17:56 0:33:32 0:17:37 1:12:08
8 3 ΚΑΣΜΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ A3 0:16:20 0:37:11 0:17:17 1:12:11
9 2 ΚΑΦΩΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΑΛΚΗΣ A1 0:16:06 0:36:28 0:18:32 1:12:35
10 1 ΡΩΜΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ A5 0:19:22 0:34:07 0:17:00 1:12:49
11 2 ΜΠΑΜΠΑΝΙΚΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ A5 0:16:31 0:35:23 0:19:51 1:13:03
12 1 ΨΑΡΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ A6 0:17:48 0:35:08 0:18:39 1:13:03
13 1 ΔΗΜΑΚΗ ΝΤΕΝΙΖ Γ2 0:15:49 : 0:20:17 1:13:13
14 3 ΓΚΟΥΝΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ A5 0:17:30 0:35:30 0:18:56 1:13:19
15 4 ΞΥΝΟΜΗΛΑΚΗΣ DAVIDE A3 0:19:44 0:34:21 0:18:16 1:13:32
16 3 ΔΡΑΓΟΥΤΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ A4 0:17:40 0:34:13 0:20:37 1:13:39
17 4 ΣΑΡΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ A4 0:17:11 0:34:30 0:21:04 1:14:12
18 3 ΤΣΕΡΕΝΤΖΟΥΛΙΑΣ ΜΑΡΙΟΣ A1 0:20:10 0:35:30 0:18:23 1:15:34
19 5 ΜΕΓΑΡΙΤΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ A3 0:18:17 0:36:09 0:19:21 1:15:35
20 6 ΚΑΤΣΙΟΣ ΝΕΣΤΟΡΑΣ A3 0:20:32 0:35:08 0:17:42 1:15:37
21 5 ΚΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ A4 0:16:49 0:36:36 0:19:14 1:15:38
22 7 ΔΑΜΑΛΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ A3 0:19:16 : 0:21:36 1:15:42
23 6 ΚΑΚΑΒΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ A4 0:15:27 0:36:11 0:22:29 1:16:07
24 7 ΡΑΦΑΗΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ A4 0:21:29 0:33:36 0:19:07 1:16:37
25 1 KILLAM CARLY Γ1 0:17:48 0:38:32 0:19:00 1:17:22
26 4 ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ A5 0:19:27 0:37:27 0:19:03 1:17:34
27 8 ΓΕΙΤΟΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ A3 0:19:47 0:36:09 0:19:12 1:17:34
28 9 STOCK DANNY A3 0:19:31 0:37:29 0:19:38 1:17:36
29 4 ΚΕΡΑΜΕΙΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ A1 0:16:50 0:39:24 0:20:22 1:18:09
30 5 ΤΕΚΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ A5 0:17:56 0:36:42 0:21:23 1:18:09
31 2 ΓΕΡΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ A6 0:17:47 0:37:44 0:20:47 1:18:15
32 8 ΞΥΝΟΓΑΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ A4 0:20:53 0:35:48 0:19:44 1:18:22
33 10 ΔΑΒΡΑΔΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ A3 0:18:00 0:38:39 0:18:20 1:18:31
34 2 ΑΛΙΦΕΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ A2 0:19:20 0:36:25 0:20:57 1:18:37
35 11 ΧΑΝΤΖΙΑΡΑΣ ΠΟΛΥΔΕΥΚΗΣ A3 0:22:09 0:35:49 0:19:19 1:19:26
36 6 ΝΙΑΡΗΣ ΚΛΕΑΝΘΗΣ A5 0:22:38 0:35:36 0:19:46 1:19:53
37 9 ΒΑΜΒΑΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ A4 0:15:50 0:39:31 0:22:47 1:20:11
38 7 ΚΑΣΤΡΙΤΣΕΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ A5 0:19:11 0:37:18 0:21:30 1:20:20
39 3 ΜΠΑΣΤΕΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ A6 0:20:49 0:37:37 0:20:16 1:20:21
40 12 ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛΟΣ A3 0:18:27 0:39:22 0:21:15 1:21:00
41 8 ΙΣΡΑΕΛΙΑΝ ΛΑΜΠΡΟΣ A5 0:18:20 0:39:08 0:21:40 1:21:11
42 10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ A4 0:17:11 : 0:23:17 1:21:17
43 2 ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ A7 0:21:36 0:36:17 0:21:21 1:21:18
44 13 ΜΑΛΑΤΟΣ ΜΗΝΑΣ A3 0:22:04 0:34:22 0:23:37 1:21:27
45 5 ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ A1 0:23:34 0:39:58 0:16:37 1:21:33
46 4 ΤΣΑΟΥΤΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ A6 0:22:01 0:36:22 0:21:28 1:21:39
47 11 ΑΣΠΡΟΜΟΥΓΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ A4 0:21:30 0:37:50 0:20:53 1:21:46
48 5 ΚΑΝΤΟΥΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ A6 0:22:13 0:36:04 0:21:46 1:21:49
49 12 ΠΕΡΙΣΤΕΡΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ A4 0:21:04 0:35:55 0:23:40 1:22:11
50 14 ΑΝΑΓΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ A3 0:24:07 0:35:53 0:20:59 1:22:50
51 9 ΜΑΥΡΙΚΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ A5 0:21:02 0:40:07 0:20:12 1:23:08
52 13 ΜΠΟΣΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ A4 0:17:46 0:39:20 0:22:49 1:23:13
53 14 ΠΑΝΑΓΩΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ A4 0:24:43 0:35:57 0:20:37 1:23:28
54 6 ΠΑΠΠΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ A1 0:19:57 0:37:59 0:24:27 1:23:44
55 6 ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ A6 0:20:00 0:38:32 0:23:23 1:23:47
56 15 ΔΟΥΔΑΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ A4 0:19:59 0:38:41 0:24:35 1:25:03
57 16 ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ A4 0:25:31 0:38:16 0:20:16 1:25:10
58 7 VERSTEEG JAN A6 0:21:12 0:41:02 0:21:50 1:25:44
59 2 ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΚΡΕΤΑ Γ2 0:19:46 0:39:52 0:23:55 1:25:52
60 10 ΜΑΛΑΧΙΑΣ ΘΕΟΛΟΓΟΣ A5 0:17:50 0:40:50 0:25:08 1:26:16
61 15 ΚΑΤΣΙΠΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ A3 0:25:45 0:37:21 0:21:55 1:26:50
62 16 ΚΑΨΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ A3 0:21:55 0:40:33 0:21:04 1:26:50
63 17 ΙΩΑΝΝΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ A4 0:19:17 0:43:08 0:22:52 1:26:58
64 3 ΑΛΕΒΙΖΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ Γ2 0:22:39 0:41:49 0:20:40 1:27:11
65 11 ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΗΣ A5 0:23:12 0:37:31 0:25:40 1:27:20
66 18 ΤΣΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ A4 0:21:38 0:41:40 0:20:25 1:27:21
67 17 ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ A3 0:24:33 0:40:11 0:20:32 1:27:26
68 3 ΔΡΥΜΩΝΑΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ A2 0:16:37 0:40:03 0:27:09 1:27:28
69 2 ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΟΛΓΑ Γ1 0:18:00 0:45:16 0:22:42 1:27:30
70 3 ΛΙΑΤΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ A7 0:26:20 0:37:58 0:22:07 1:27:35
71 18 ΚΩΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ A3 0:20:45 0:42:42 0:23:17 1:27:54
72 4 ΑΛΕΞΙΟΥ ΕDDY A7 0:21:16 0:38:36 0:26:01 1:28:00
73 12 ΠΑΝΑΓΟΥ ΝΤΙΝΟΣ A5 0:24:47 0:36:21 0:24:31 1:28:07
74 19 ΚΑΡΤΕΛΙΑΣ ΚΗΡΥΚΟΣ A3 0:19:22 0:42:20 0:25:11 1:28:11
75 8 ΧΑΤΖΗΣ ΤΑΣΟΣ A6 0:23:52 0:37:29 0:25:13 1:28:24
76 9 WAGNER STEPHANE A6 0:24:01 0:37:46 0:25:42 1:28:51
77 19 ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ A4 0:21:57 0:41:35 0:22:33 1:29:00
78 3 ΒΕΛΛΗ ΟΛΓΑ Γ1 0:22:44 0:40:47 0:24:26 1:29:03
79 13 ΑΛΕΥΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ A5 0:20:56 0:40:26 0:26:07 1:29:22
80 14 ΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ A5 0:21:09 0:41:06 0:25:24 1:29:32
81 5 ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ A7 0:21:15 0:42:44 0:22:30 1:29:34
82 15 ΒΟΡΔΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ A5 0:23:03 0:43:19 0:20:55 1:29:37
83 20 ΠΑΡΛΑΛΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ A3 0:24:10 0:40:41 0:23:43 1:29:48
84 20 ΜΑΛΑΧΙΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ A4 0:21:26 0:43:37 0:22:30 1:29:56
85 7 ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ A1 0:24:14 0:42:14 0:22:02 1:30:03
86 16 ΠΙΠΕΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ A5 0:27:41 0:39:01 0:21:58 1:30:21
87 4 ΜΠΙΚΩΦ ΜΑΝΙΑ Γ2 0:19:47 0:44:48 0:22:59 1:30:22
88 21 ΛΟΓΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ A4 0:23:14 0:41:16 0:22:44 1:30:28
89 4 ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ A2 0:24:42 0:41:43 0:22:20 1:30:31
90 6 ΜΕΓΑΚΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ A7 0:27:02 : 0:25:29 1:30:36
91 5 ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ A2 0:22:58 0:43:30 0:22:09 1:30:54
92 10 ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ A6 0:28:56 0:40:50 0:18:37 1:31:35
93 17 ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ A5 0:29:09 0:35:37 0:24:16 1:31:56
94 21 ΜΑΛΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ A3 0:26:02 0:40:43 0:23:12 1:32:02
95 7 ΠΕΡΔΙΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ A7 0:24:26 0:38:19 0:26:08 1:32:18
96 18 ΧΑΛΚΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ A5 0:19:59 0:44:18 0:25:15 1:32:36
97 8 ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ A7 0:26:34 0:01:30 0:23:48 1:32:47
98 4 ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ Γ1 0:21:41 0:44:27 0:23:27 1:33:33
99 9 KLOPFER AXEL A7 0:29:48 0:38:41 0:22:12 1:33:39
100 22 ΣΕΦΤΕΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ A4 0:27:01 0:43:43 0:22:30 1:34:00
101 19 ΤΕΡΓΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ A5 0:29:50 0:39:46 0:21:08 1:34:05
102 20 ΚΑΚΑΡΑΝΤΖΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ A5 0:18:50 0:43:10 0:26:03 1:34:05
103 11 ΚΟΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΑΔΡΙΑΝΟΣ A6 0:24:22 0:42:23 0:25:26 1:34:11
104 23 ΔΗΜΟΣ ΘΩΜΑΣ A4 0:24:55 0:42:09 0:24:10 1:34:16
105 24 CAMPUS PAOLO A4 0:22:04 0:48:33 0:23:12 1:34:22
106 25 ΚΟΥΡΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ A4 0:24:35 0:38:40 0:27:13 1:34:30
107 12 ΙΝΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ A6 0:24:08 0:45:03 0:23:47 1:35:24
108 5 ΧΑΡΔΑΛΙΑ ΜΑΡΙΑ Γ1 0:22:01 0:47:02 0:26:13 1:35:51
109 21 ΣΟΥΚΙΟΥΡΟΓΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ A5 0:25:01 0:42:59 0:25:04 1:36:11
110 6 ΣΑΡΡΗ ΝΙΟΒΗ Γ1 0:24:10 0:42:34 0:27:39 1:36:19
111 5 ΕΥΣΤΡΑΤΙΑΔΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ Γ2 0:24:40 0:43:16 0:25:38 11:32:21
112 26 ΛΑΜΠΡΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ A4 0:28:05 0:01:30 0:19:24 1:36:44
113 27 ΤΣΙΡΙΜΩΚΟΣ ΦΩΤΗΣ A4 0:34:15 0:40:40 0:19:47 1:36:46
114 13 ΜΙΛΗΔΑΚΗΣ ΔΟΞΗΣ A6 0:31:18 0:40:37 0:21:38 1:37:35
115 8 ΚΥΛΙΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ A1 0:25:20 : 1:09:29 1:37:43
116 14 ΚΥΛΙΚΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ A6 0:26:23 0:44:43 0:23:20 1:37:43
117 22 ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ A3 0:29:08 0:41:44 0:23:39 1:37:48
118 10 ΧΑΡΑΜΗΣ ΚΩΣΤΑΣ A7 0:28:09 0:42:05 0:24:01 1:38:03
119 23 ΣΥΡΕΓΓΕΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ A3 0:27:42 0:43:27 0:23:34 1:38:07
120 28 ΚΑΤΣΙΚΑΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ A4 0:25:26 0:49:55 0:20:24 1:38:20
121 22 ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ A5 0:27:57 0:42:48 0:24:46 1:38:20
122 23 ΚΕΡΚΟΥΛΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ A5 0:30:46 0:00:27 0:22:24 1:38:31
123 24 ΚΥΡΙΑΖΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ A3 0:30:44 0:40:26 0:22:37 1:38:44
124 29 ΠΕΤΣΟΥΛΑΣ ΜΑΡΙΟΣ A4 0:27:51 0:44:04 0:24:06 1:39:03
125 15 ΛΑΜΠΑΔΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ A6 0:23:01 0:43:12 0:26:26 1:39:50
126 25 ΚΛΟΥΤΣΙΝΙΟΤΗΣ ΠΑΝΟΣ A3 0:24:36 0:49:28 0:25:27 1:39:52
127 6 ΜΗΛΑ ΜΑΡΙΑ Γ2 0:29:42 0:01:25 0:24:52 1:40:02
128 24 ΚΟΣΒΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ A5 0:23:37 0:44:48 0:28:54 1:40:32
129 7 ΤΖΟΥΜΕΛΕΚΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ Γ1 0:32:43 0:43:07 0:21:08 1:40:33
130 11 ΑΝΑΤΟΛΙΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ A7 0:24:29 0:42:31 0:30:48 1:40:54
131 25 ΜΕΛΑΣ ΝΙΚΟΣ A5 0:27:39 0:48:13 0:24:53 1:41:33
132 7 ΡΩΣΣΗ ΣΤΕΛΛΑ Γ2 0:25:55 0:02:10 0:25:52 1:41:53
133 6 BARRANGER NICOLAS A2 0:20:22 0:01:33 0:27:17 1:42:01
134 26 ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ A3 0:29:35 0:45:05 0:25:35 1:42:28
135 12 ΤΣΙΑΜΠΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ A7 0:29:06 0:44:10 0:25:10 1:43:17
136 27 ΜΠΑΚΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ A3 0:32:58 0:41:14 0:28:21 1:45:12
137 28 ΜΠΡΙΣΙΜΙΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ A3 0:33:27 0:45:16 0:25:27 1:45:34
138 13 ΠΟΘΗΤΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ A7 0:29:08 0:46:33 0:28:07 1:45:41
139 16 ΠΑΠΑΔΕΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ A6 0:28:02 0:48:49 0:26:00 1:46:46
140 26 ΜΠΕΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ A5 0:32:46 0:45:08 0:24:47 1:46:50
141 30 ΓΕΝΙΤΣΑΡΕΛΗΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣ A4 0:29:47 0:49:28 0:26:22 1:48:40
142 8 ΜΠΟΥΤΟΥΡΗ ΦΩΤΕΙΝΗ Γ2 0:35:25 0:43:19 0:27:22 1:48:47
143 14 ΣΤΑΜΠΟΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ A7 0:34:34 0:46:12 0:26:36 1:50:17
144 17 ΤΑΒΟΥΛΑΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ A6 0:29:20 0:51:32 0:26:52 1:50:34
145 31 ΣΤΡΙΓΚΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ A4 0:33:54 0:49:04 0:24:51 1:50:39
146 32 ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ A4 0:37:52 0:47:48 0:21:47 1:50:41
147 1 ΚΟΡΔΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ PAR 0:29:57 0:47:13 0:32:09 1:52:14
148 27 ΚΟΥΤΣΟΜΗΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΗΣ A5 0:32:06 0:51:32 0:24:08 1:52:28
149 7 ΚΕΡΑΜΙΔΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ GIUSEPPE A2 0:33:38 0:48:13 0:30:48 1:53:07
150 28 ΓΙΑΝΝΙΤΣΙΩΤΗΣ ΣΑΒΒΑΣ A5 0:25:37 0:57:53 0:27:10 1:53:15
151 29 ΝΤΙΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ A5 0:33:59 0:45:32 0:32:16 1:56:38
152 29 ΔΗΜΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ A3 0:40:41 : 0:30:03 1:57:28
153 33 ΜΑΛΙΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ A4 0:32:06 1:00:30 0:22:21 1:57:29
154 15 ΤΣΙΡΔΗΜΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ A7 0:43:12 0:44:36 0:34:08 2:06:03
155 34 ΠΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ A4 0:40:17 : 1:31:36 2:14:47

Συνέχεια

Πρώτη θέση για τον Παναγιώτη Παρρά στο Red Bull Hill Chaser

 

Πετάλια, αλυσίδες, κράνη και περίπου 100 ποδηλάτες ρίχτηκαν στη μάχη του νυχτερινού uphill sprint, σε διαδρομή μήκους 300 μέτρων το περασμένο Σάββατο στο Λόφο του Λυκαβηττού. Riders -άντρες και γυναίκες, επαγγελματίες και ερασιτέχνες- από όλες τις κατηγορίες ποδηλάτων (BMX, Mountain Bike, Road Cycling, Fixed Gear, Κούρσα κ.α.) δέχτηκαν την πρόκληση του Red Bull Hill Chasers και τελικά νικητές στο βάθρο αναδείχθηκαν τρεις ποδηλάτες Κούρσας, ο Παναγιώτης Παρράς elite ποδηλάτης του Romas Pro Training  στην πρώτη θέση, ο Πέτρος Γκαζώνης στη δεύτερη και ο Νεόφυτος Σακελλαρίδης στην τρίτη. Το Best Female Award κατέκτησε η Ειρήνη Μούκα, η οποία κατάφερε να προκριθεί στους 16 ταχύτερους του αγώνα.

«Η διαδρομή μου ταίριαξε, είχα και λίγο τύχη, προσπαθούσα να φυλάξω τις δυνάμεις μου παρόλο που στο τέλος δεν ένιωθα τα πόδια μου και η αλήθεια είναι ότι τα υπόλοιπα bike disciplines είχαν μειονέκτημα έναντι της κούρσας, έτσι διαμορφώθηκε η τριάδα των νικητών. Δεν πίστευα ότι θα φτάσω στον τελικό και ότι μάλιστα θα βγω και νικητής!» δήλωσε ενθουσιασμένος ο Παναγιώτης Παρράς ενώ η Ειρήνη Μούκα υποστήριξε: «Με μια τόσο μικρή διαδρομή που είναι όμως ανηφορική, κάθε μέτρο είναι ένα διαφορετικό συναίσθημα. Το γεγονός του να συναγωνίζομαι με άλλους τύπους ποδηλάτων ήταν πρωτόγνωρη εμπειρία για εμένα».

Με βάση το elimination format, η ποδηλατική αναμέτρηση ξεκίνησε στις 14:00 το μεσημέρι, κάτω από τον καυτό αττικό ήλιο, με τους προκριματικούς, από τους οποίους οι 48 ταχύτεροι διαγωνιζόμενοι πήραν το εισιτήριο για τον Μεγάλο Τελικό. Το σήμα για την τελική ευθεία δόθηκε τελικά στις 21:00, με φόντο την ανηφόρα του θρυλικού αθηναϊκού λόφου και το ολόγιομο φεγγάρι.

πηγή: Procycling.gr

 

 

 

Αποτελέσματα 2ου Αγώνα Δρόμου Λίμνης Μαραθώνα

απονομές 10km race λίμνης ΜαραθώναΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΑ 10km ΛΙΜΝΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΑ 08-06-2014
ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤATAΞΗ ΚΑΤΑΤ./ΦΥΛΟ ΒΙΒ ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΦΥΛΟ ΕΤΟΣ ΓΕΝ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΥ (h:min:sec)
1 1 204 ΣΚΟΥΤΑΡΗΣ ΝΙΚΟΣ M 1982 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:36:37,30
2 2 485 ΧΑΜΟΔΡΑΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ M 1975 ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ 0:36:50,52
3 3 393 ΡΩΜΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ M 1974 Γ.Σ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 0:38:36,54
4 4 48 ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ M 1988 ΠΡΟΕΔΡΙΚΗ ΦΡΟΥΡΑ 0:38:52,62
5 5 231 ΛΑΓΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ M 1969 ΣΑΦΑΝΣ 0:40:01,53
6 6 301 ΝΟΜΙΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ M 1977 ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 0:40:07,05
7 7 271 ΜΗΝΑΣ ΜΗΝΑΣ M 1980 0:41:05,19
8 8 80 ΓΚΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ M 1983 ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 0:41:39,57
9 9 544 ΓΙΑΝΝΙΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ M ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:41:52,91
10 10 162 ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ M 1973 RUN&FUN 0:41:54,33
11 11 407 ΣΚΑΛΙΩΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ M 1975 My Runner 0:42:40,72
12 12 197 ΚΟΚΜΟΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ M 1983 ΑΠΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 0:42:54,36
13 13 548 ΑΔΑΚΤΥΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ M ΑΠΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 0:43:25,59
14 14 155 ΚΑΡΑΒΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ M 1990 ΝΙΚΕ 0:43:30,50
15 15 26 ΑΝΔΡΙΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ M 1981 ΣΔΥ ΠΕΙΡΑΙΑΣ 0:43:31,55
16 16 461 ΤΣΙΚΡΙΚΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ M 1973 My Runner 0:43:38,96
17 17 187 ΚΕΧΑΓΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ M 1975 ΣΕΔΑΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 0:43:58,60
18 18 219 ΚΟΥΤΣΙΟΥΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ M 1959 ΣΥΔΜ 0:43:59,90
19 19 24 ΠΑΛΑΤΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ M 0:44:01,70
20 20 120 ΖΙΝΔΡΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ M 1973 0:44:05,01 Συνέχεια

Οι καλύτεροι Έλληνες Μαραθωνοδρόμοι για το 2014

ΑΝΔΡΕΣ (όλες οι επιδόσεις κάτω από 3 ώρες)

Αθλητής – Επίδοση – Έτος γέννησης – Σύλλογος – Τόπος – Ημερομηνία

  1. Μερούσης Χριστόφορος 1982 ΦΟ Βροντάδου Χίου 2:23:53 Ρότερνταμ 13/4
  2. Παπαδημητρίου Αντώνης 1980 ΑΣ Άρης Θεσσαλονίκης 2:24:52 Χιούστον 19/1
  3. Καλιακούδης Δημήτρης 1984 ΑΕ Μεσογείων Αμείνιας ο Παλληνεύς 2:29:42 Ναγκάνο 20/4
  4. Συμιριώτης Κυριάκος 1990 ΦΟ Βροντάδου Χίου 2:33:23 Θεσσαλονίκη 6/4
  5. Χαμόδρακας Γιάννης 1975 Μεσσηνιακός 2:36:42 Ρότερνταμ 13/4
  6. Κακαρόντζας Αντώνης 1968 ΑΕ Λάρισας 2:39:18 Ρότερνταμ 13/4
  7. Σκλαβούνης Βαγγέλης 1969 Marathon Club 2:41:07 Βιέννη 13/4
  8. Παπανικήτας Μάρκος – – 2:42:00 Αντβέρπ 27/4
  9. Δριτσάκος Δημήτρης 1976 ΓΑΣ Ιλισσός 2:44:26 Βιέννη 13/4
  10. Ράπτης Αλέξανδρος 1982 ΑΓΣ Ιωαννίνων 2:44:44 Ναύπλιο 23/3
  11. Αθανασόπουλος Λεωνίδας 1971 Hex Chronolog 2:45:39 Ρότερνταμ 13/4
  12. Γκίκας Βαγγέλης 1966 Εφυραίοι Ωκύποδες 2:45:43 Ναύπλιο 23/3
  13. Σίκαλος Γιώργος 1965 ΣΜ Σερρών 2:46:11 Θεσσαλονίκη 6/4
  14. Κατάκαλος Γιώργος 1983 ΟΚΑ Καβάλας 2:46:36 Θεσσαλονίκη 6/4
  15. Σηφάκης Μανώλης 1973 Marathon Club 2:46:50 Λεμεσός 16/3
  16. Βουτσελάς Χρήστος 1975 Marathon Club 2:47:31 Βιέννη 13/4
  17. Μαρης Γιάννης 1976 ΑΟ Δρομέας Αμαρουσίου 2:47:49 Βαρκελώνη 16/3
  18. Τζεφαλής Δημήτρης 1974 ΣΚΑ Δράμας 2:48:11 Θεσσαλονίκη 6/4
  19. Τσιγερίδης Γιώργος 1982 ανεξάρτητος 2:48:13 Θεσσαλονίκη 6/4
  20. Διονυσόπουλος Διονύσης 1978 ΑΓΣ Ανατολή Νέας Ιωνίας 2:48:33 Κοπεγχάγη 18/4
  21. Κυδωνιάτης Πολύκαρπος 1965 ΣΔΥ Πάτρας 2:48:56 Βιέννη 13/4
  22. Παπαδόπουλος Γιάννης 1984 Αίας Κιλκίς 2:49:33 Βοστώνη 21/4
  23. Ζαχαράτος Γιάννης 1979 Ολυμπιακός ΣΦΠ 2:50:25 Θεσσαλονίκη 6/4
  24. Νυσταζάκης Βασίλης 1990 Holmes Place Running Club 2:50:53 Βαρκελώνη 16/3
  25. Γιακίμης Ηλίας 1975 ΣΔ Τρικάλων 2:50:55 Ντύσελντορφ 27/4
  26. Κουρκούτης Σάββας 1980 Satrapistas 2:51:11 Κοπεγχάγη 18/4
  27. Μελαχρινός Παναγιώτης 1974 ΣΔΥ Πειραιά 2:51:34 Βαρκελώνη 16/3
  28. Δημητρέλος Μάριος 1987 ΑΚΟ Λιβαδειάς 2:52:12 Βιέννη 13/4
  29. Μπαλιώτης Σταύρος 1975 KassimisTraining.gr 2:53:15 Θεσσαλονίκη 6/4
  30. Μάντσος Νίκος 1968 ΣΜ Σερρών 2:53:31 Βιέννη 13/4
  31. Σιαμήτρας Κώστας 1988 ΑΠΣΔ Πιερίας Ζευς 2:53:54 Θεσσαλονίκη 6/4
  32. Αρμαμέντος Αντώνης 1984 Σκιάθος 2:54:04 Θεσσαλονίκη 6/4
  33. Τύπου Βίκτωρας 1969 Fifth Element 2:54:12 Θεσσαλονίκη 6/4
  34. Τζώρτζης Χρήστος 1976 ΓΣ Πρωτέας Ηγουμενίτσας 2:54:19 Μιλάνο 6/4
  35. Ρέτσας Κώστας 1980 Adidas Running Team 2:54:26 Ναύπλιο 23/3
  36. Καλίκας Γιάννης 1982 Τραχίνα Φθιώτιδας 2:54:24 Ρώμη 23/3
  37. Καραβασίλης Βλάσης 1973 Τελμησός Νέας Μάκρης 2:55:10 Θεσσαλονίκη 6/4
  38. Αντωνίου Χρύσανθος 1964 «stelios kyriakidis» 2:55:18 Θεσσαλονίκη 6/4
  39. Μπαγιούμι Χατέμε 1980 ΣΔΥ Πειραιά 2:55:28 Θεσσαλονίκη 6/4
  40. Σούρας Ανδρέας 1979 ΣΔΥ Αθήνας 2:55:38 Θεσσαλονίκη 6/4
  41. Μπάκας Ηλίας 1979 ΠΑΣ Ζωγράφου 2:55:38 Βιέννη 13/4
  42. Ρώμας Σταμάτης 1974 ΣΔΥ Αθήνας 2:55:42 Θεσσαλονίκη 6/4
  43. Χρυσαφέλης Αποστόλης 1981 Marathon Club 2:55:42 Ρότερνταμ 13/4
  44. Τουλγέρογλου Νίκος 1972 ανεξάρτητος 2:55:49 Ρότερνταμ 13/4
  45. Τσακιρίδης Γιώργος 1972 KassimisTraining.gr 2:56:32 Θεσσαλονίκη 6/4
  46. Φυγετάκης Στέφανος 1970 ανεξάρτητος 2:56:57 Πράγα 11/4
  47. Αμπντάλα Τανούς 1975 Εθνικός ΓΣ 2:57:02 Μεσσήνη 30/3
  48. Νεοφώτιστος Νίκος 1976 ΣΔΥ Κοζάνης 2:57:07 Παρίσι 6/4
  49. Φορμόζης Δημήτρης 1978 ΑΓΣ Ανατολή Νέας Ιωνίας 2:57:19 Ναύπλιο 23/3
  50. Σαριδάκης Γιάννης 1956 Όμιλος Υπεραποστάσεων Κρήτης 2:57:30 Ναύπλιο 23/3
  51. Χουβαρδάς Στράτος 1976 ΣΑΦΑΝΣ 2:57:38 Βιέννη 13/4
  52. Μαραγκός Γιάννης 1972 ανεξάρτητος-Κερατσίνι 2:58:02 Ναύπλιο 23/3
  53. Κουκουτέγος Αντώνης 1968 ΣΔ Βέροιας 2:58:11 Ζυρίχη 6/4
  54. Καλογερόπουλος Θανάσης 1979 ΣΔΥ Αθήνας 2:58:15 Θεσσαλονίκη 6/4
  55. Κουτσουμπίδης Δημήτρης 1983 ΣΔΟ Εορδαίας 2:58:28 Θεσσαλονίκη 6/4
  56. Μαυρογιάννης Παύλος 1966 ανεξάρτητος-Θεσσαλονίκη 2:58:50 Θεσσαλονίκη 6/4
  57. Κουρτέλης Κώστας 1976 Satrapistas 2:58:55 Κοπεγχάγη 18/4
  58. Μουρατίδης Φώτης 1983 Λύκοι Κεχαγιόγλου 2:59:00 Θεσσαλονίκη 6/4
  59. Κωνσταντινίδης Κοσμάς 1969 ανεξάρτητος-Θεσσαλονίκη 2:59:11 Θεσσαλονίκη 6/4
  60. Στυλιανάκης Στέλιος 1980 KassimisTraining.gr 2:59:11 Θεσσαλονίκη 6/4
  61. Χουβαρδάς Κώστας 1976 MArathon Club 2:59:20 Παρίσι 6/4
  62. Βασιλείου Αλέξης 1974 ΣΑΦΑΝΣ 2:59:24 Ντύσελντορφ 27/4
  63. Γκουτζουρέλας Νίκος 1988 ΣΜΝ Λάρισας 2:59:34 Θεσσαλονίκη 6/4
  64. Μπούρας Νίκος 1970 ΑΠΣ Απόλλων Δ.Αττικής 2:59:37 Ναύπλιο 23/3
  65. Σούκος Γιάννης 1967 ΟΜ Γιαννιτσών 2:59:59 Θεσσαλονίκη 6/4

ΓΥΝΑΙΚΕΣ (όλες οι επιδόσεις κάτω από τις 4 ώρες)

Αθλήτρια – Επίδοση – Έτος γέννησης – Σύλλογος – Τόπος – Ημερομηνία

  1. Γαζέα Μάγδα 1977 ΑΓΕ Ζακύνθου 2:47:04 Θεσσαλονίκη 6/4
  2. Κατσιμάντου Ξένια 1984 ΑΕ Μεσογείων Αμείνιας ο Παλληνεύς 2:50:22 Ναγκάνο 20/4
  3. Καρίμαλη-Πούλος Μάγδα  1973 ΓΑΣ Ιλισσός 3:03:10 Καμπέρα 13/4
  4. Δόμβρου Ανδριανή 1974 Marathon Club 3:03:58 Χιούστον 19/1
  5. Πουλίδου Φιλίππα 1969 ΓΑΣ Ιλισσός 3:04:28 Ρότερνταμ 13/4
  6. Καραγεωργάκη Βάσω 1973 ΣΑΠΚ Νεάπολης 3:05:12 Θεσσαλονίκη 6/4
  7. Μπαζάκα Αναστασία 1973 ΑΟ Δρομέας Αμαρουσίου 3:11:06 Ζυρίχη 6/4
  8. Φίλιου Αθανασία 1978 ΓΣ Τρικάλων 3:15:12 Θεσσαλονίκη 6/4
  9. Δεμέστιχα Χριστίνα 1972 Εθνικός ΓΣ 3:16:34 Θεσσαλονίκη 6/4
  10. Κολυφά Μυρσίνη 1979 ΑΠΣ Απόλλων Δ.Αττικής 3:20:23 Θεσσαλονίκη 6/4
  11. Ιορδανίδου Δήμητρα 1979 ΜΕΑΣ Τρίτων Θεσσαλονίκης 3:22:18 Θεσσαλονίκη 6/4
  12. Μαρκάκου Στέλλα 1977 ΣΜ Κρήτης 3:24:04 Ναύπλιο 23/3
  13. Μακρίδη Ελίνα 1972 Satrapistas 3:24:30 Μιλάνο 6/4
  14. Κορόζη Αντωνία 1990 ΓΣ Νεάπολης Χαλκίδας 3:24:34 Θεσσαλονίκη 6/4
  15. Ράννου Αλεξάνδρα – – 3:26:18 Παρίσι 6/4
  16. Βεσυροπούλου Άννα 1983 ΑΓΣ Ανατολή Νέας Ιωνίας 3:27:12 Θεσσαλονίκη 6/4
  17. Γεράρδη Νικολέτα 1981 Κομοτηνή 3:27:37 Βιέννη 13/4
  18. Παπαποστόλου Μαρία 1975 Έσπερος Λαμίας 3:29:30 Θεσσαλονίκη 6/4
  19. Καλλία Ελένη 1978 ΣΔΥ Θεσσαλονίκης 3:29:56 Θεσσαλονίκη 6/4
  20. Αρσένη Κυριακή 1967 ΣΕΒΑΣ Καβάλας 3:32:07 Θεσσαλονίκη 6/4
  21. Τσιλιμίδου Μαρία 1978 Medicins Sans Frontiers 3:32:25 Θεσσαλονίκη 6/4
  22. Γκούμα Μάγδα 1976 The Flying Geese 3:33:12 Αντβέρπ 27/4
  23. Κισσονέργη Χριστίνα 1968 ΣΔΥ Βόλου 3:33:55 Ντουμπάι 24/1
  24. Τσιμπίδου Αθηνά 1980 Marathon Club 3:33:58 Βιέννη 13/4
  25. Τζουμελέκα Αθανασία 1982 ΦΣ Αστέρας Πρέβεζας 3:37:08 Παρίσι 6/4
  26. Μπάκα Σταυρούλα 1974 ΣΔΥ Μεσσηνίας 3:37:12 Μεσσήνη 30/3
  27. Μπουλμέτη Ευγενία 1986 ΣΜ Αργολίας 3:37:41 Ναύπλιο 23/3
  28. Βογιατζή Δήμητρα 1968 ΣΜ Κρήτης 3:40:10 Ναύπλιο 23/3
  29. Παπαδοπούλου Ελευθερία 1970 ΣΔΥ Θεσσαλονίκης 3:42:08
  30. Μαυρουδή Κική 1969 ΣΔΥ Θεσσαλονίκης 3:42:37 Θεσσαλονίκη 6/4
  31. Χρηστάκη Ειρήνη 1985 ανεξάρτητη 3:43:05 Βαρκελώνη 16/3
  32. Ορφανουδάκη Ελένη 1976 Ορίζοντας Χανιά 3:43:50 Θεσσαλονίκη 6/4
  33. Ταβουλάρη Χρυσούλα-Δήμητρα 1963 Πανιώνιος ΓΣ 3:43:51 Παρίσι 6/4
  34. Ράπτη Μίνα 1965 ΣΔΥ Πειραιά 3:44:39 Θεσσαλονίκη 6/4
  35. Κλησάρη Μάτα 1970 ΣΜ Αργολίδας 3:45:15 Ναύπλιο 23/3
  36. Τσελεπίδη Ανδρονίκη 1987 ανεξάρτητη 3:46:10 Ναύπλιο 23/3
  37. Φάκου Ουρανία 1987 ανεξάρτητη 3:46:10 Ναύπλιο 23/3
  38. Ορφανού Μαρία-Χριστίνα 1983 ανεξάρτητη 3:49:36 Θεσσαλονίκη 6/4
  39. Παπαγεωργίου Κατερίνα 1967 ΣΔΥ Θεσσαλονίκης 3:50:36 Θεσσαλονίκη 6/4
  40. Καρπούζα Βίκυ 1964 Salomon Hellas – ΣΔΥ Πειραιά 3:51:08 Θεσσαλονίκη 6/4
  41. Τερζή Άντζελα1974 ΣΔΥ Πειραιά 3:51:09 Θεσσαλονίκη 6/4
  42. Στεφανή Αγγελική 1976 – 3:51:32 Ναύπλιο 23/3
  43. Πετρίδου Βάσω 1967 ΣΔΥ Πειραιά 3:52:38 Ναύπλιο 23/3
  44. Γκερδούκη Ελευθερία 1965 ΣΔΥ Αθήνας 3:52:46 Θεσσαλονίκη 6/4
  45. Τσούτσια Ουρανία 1963 ΣΔΥ Αθήνας 3:55:02 Θεσσαλονίκη 6/4
  46. Κατσέλη Λόις 1981 Smartrun 3:55:38 Ζυρίχη 6/4
  47. Καπέλιου Σωτηρία 1971 ΣΔΥΜ Θήβας 3:57:12 Ναύπλιο 23/3
  48. Μίσιου Νίκη 1978 ανεξάρτητη 3:57:36 Θεσσαλονίκη 6/4
  49. Γκότση Μαρία 1968 Wind Running Team 3:57:36 Θεσσαλονίκη 6/4
  50. Δημπάρη Νεβένα 1976 Σκυδραϊκός 3:57:49 Θεσσαλονίκη 6/4