Οι καλύτεροι Έλληνες Μαραθωνοδρόμοι για το 2014

ΑΝΔΡΕΣ (όλες οι επιδόσεις κάτω από 3 ώρες)

Αθλητής – Επίδοση – Έτος γέννησης – Σύλλογος – Τόπος – Ημερομηνία

  1. Μερούσης Χριστόφορος 1982 ΦΟ Βροντάδου Χίου 2:23:53 Ρότερνταμ 13/4
  2. Παπαδημητρίου Αντώνης 1980 ΑΣ Άρης Θεσσαλονίκης 2:24:52 Χιούστον 19/1
  3. Καλιακούδης Δημήτρης 1984 ΑΕ Μεσογείων Αμείνιας ο Παλληνεύς 2:29:42 Ναγκάνο 20/4
  4. Συμιριώτης Κυριάκος 1990 ΦΟ Βροντάδου Χίου 2:33:23 Θεσσαλονίκη 6/4
  5. Χαμόδρακας Γιάννης 1975 Μεσσηνιακός 2:36:42 Ρότερνταμ 13/4
  6. Κακαρόντζας Αντώνης 1968 ΑΕ Λάρισας 2:39:18 Ρότερνταμ 13/4
  7. Σκλαβούνης Βαγγέλης 1969 Marathon Club 2:41:07 Βιέννη 13/4
  8. Παπανικήτας Μάρκος – – 2:42:00 Αντβέρπ 27/4
  9. Δριτσάκος Δημήτρης 1976 ΓΑΣ Ιλισσός 2:44:26 Βιέννη 13/4
  10. Ράπτης Αλέξανδρος 1982 ΑΓΣ Ιωαννίνων 2:44:44 Ναύπλιο 23/3
  11. Αθανασόπουλος Λεωνίδας 1971 Hex Chronolog 2:45:39 Ρότερνταμ 13/4
  12. Γκίκας Βαγγέλης 1966 Εφυραίοι Ωκύποδες 2:45:43 Ναύπλιο 23/3
  13. Σίκαλος Γιώργος 1965 ΣΜ Σερρών 2:46:11 Θεσσαλονίκη 6/4
  14. Κατάκαλος Γιώργος 1983 ΟΚΑ Καβάλας 2:46:36 Θεσσαλονίκη 6/4
  15. Σηφάκης Μανώλης 1973 Marathon Club 2:46:50 Λεμεσός 16/3
  16. Βουτσελάς Χρήστος 1975 Marathon Club 2:47:31 Βιέννη 13/4
  17. Μαρης Γιάννης 1976 ΑΟ Δρομέας Αμαρουσίου 2:47:49 Βαρκελώνη 16/3
  18. Τζεφαλής Δημήτρης 1974 ΣΚΑ Δράμας 2:48:11 Θεσσαλονίκη 6/4
  19. Τσιγερίδης Γιώργος 1982 ανεξάρτητος 2:48:13 Θεσσαλονίκη 6/4
  20. Διονυσόπουλος Διονύσης 1978 ΑΓΣ Ανατολή Νέας Ιωνίας 2:48:33 Κοπεγχάγη 18/4
  21. Κυδωνιάτης Πολύκαρπος 1965 ΣΔΥ Πάτρας 2:48:56 Βιέννη 13/4
  22. Παπαδόπουλος Γιάννης 1984 Αίας Κιλκίς 2:49:33 Βοστώνη 21/4
  23. Ζαχαράτος Γιάννης 1979 Ολυμπιακός ΣΦΠ 2:50:25 Θεσσαλονίκη 6/4
  24. Νυσταζάκης Βασίλης 1990 Holmes Place Running Club 2:50:53 Βαρκελώνη 16/3
  25. Γιακίμης Ηλίας 1975 ΣΔ Τρικάλων 2:50:55 Ντύσελντορφ 27/4
  26. Κουρκούτης Σάββας 1980 Satrapistas 2:51:11 Κοπεγχάγη 18/4
  27. Μελαχρινός Παναγιώτης 1974 ΣΔΥ Πειραιά 2:51:34 Βαρκελώνη 16/3
  28. Δημητρέλος Μάριος 1987 ΑΚΟ Λιβαδειάς 2:52:12 Βιέννη 13/4
  29. Μπαλιώτης Σταύρος 1975 KassimisTraining.gr 2:53:15 Θεσσαλονίκη 6/4
  30. Μάντσος Νίκος 1968 ΣΜ Σερρών 2:53:31 Βιέννη 13/4
  31. Σιαμήτρας Κώστας 1988 ΑΠΣΔ Πιερίας Ζευς 2:53:54 Θεσσαλονίκη 6/4
  32. Αρμαμέντος Αντώνης 1984 Σκιάθος 2:54:04 Θεσσαλονίκη 6/4
  33. Τύπου Βίκτωρας 1969 Fifth Element 2:54:12 Θεσσαλονίκη 6/4
  34. Τζώρτζης Χρήστος 1976 ΓΣ Πρωτέας Ηγουμενίτσας 2:54:19 Μιλάνο 6/4
  35. Ρέτσας Κώστας 1980 Adidas Running Team 2:54:26 Ναύπλιο 23/3
  36. Καλίκας Γιάννης 1982 Τραχίνα Φθιώτιδας 2:54:24 Ρώμη 23/3
  37. Καραβασίλης Βλάσης 1973 Τελμησός Νέας Μάκρης 2:55:10 Θεσσαλονίκη 6/4
  38. Αντωνίου Χρύσανθος 1964 «stelios kyriakidis» 2:55:18 Θεσσαλονίκη 6/4
  39. Μπαγιούμι Χατέμε 1980 ΣΔΥ Πειραιά 2:55:28 Θεσσαλονίκη 6/4
  40. Σούρας Ανδρέας 1979 ΣΔΥ Αθήνας 2:55:38 Θεσσαλονίκη 6/4
  41. Μπάκας Ηλίας 1979 ΠΑΣ Ζωγράφου 2:55:38 Βιέννη 13/4
  42. Ρώμας Σταμάτης 1974 ΣΔΥ Αθήνας 2:55:42 Θεσσαλονίκη 6/4
  43. Χρυσαφέλης Αποστόλης 1981 Marathon Club 2:55:42 Ρότερνταμ 13/4
  44. Τουλγέρογλου Νίκος 1972 ανεξάρτητος 2:55:49 Ρότερνταμ 13/4
  45. Τσακιρίδης Γιώργος 1972 KassimisTraining.gr 2:56:32 Θεσσαλονίκη 6/4
  46. Φυγετάκης Στέφανος 1970 ανεξάρτητος 2:56:57 Πράγα 11/4
  47. Αμπντάλα Τανούς 1975 Εθνικός ΓΣ 2:57:02 Μεσσήνη 30/3
  48. Νεοφώτιστος Νίκος 1976 ΣΔΥ Κοζάνης 2:57:07 Παρίσι 6/4
  49. Φορμόζης Δημήτρης 1978 ΑΓΣ Ανατολή Νέας Ιωνίας 2:57:19 Ναύπλιο 23/3
  50. Σαριδάκης Γιάννης 1956 Όμιλος Υπεραποστάσεων Κρήτης 2:57:30 Ναύπλιο 23/3
  51. Χουβαρδάς Στράτος 1976 ΣΑΦΑΝΣ 2:57:38 Βιέννη 13/4
  52. Μαραγκός Γιάννης 1972 ανεξάρτητος-Κερατσίνι 2:58:02 Ναύπλιο 23/3
  53. Κουκουτέγος Αντώνης 1968 ΣΔ Βέροιας 2:58:11 Ζυρίχη 6/4
  54. Καλογερόπουλος Θανάσης 1979 ΣΔΥ Αθήνας 2:58:15 Θεσσαλονίκη 6/4
  55. Κουτσουμπίδης Δημήτρης 1983 ΣΔΟ Εορδαίας 2:58:28 Θεσσαλονίκη 6/4
  56. Μαυρογιάννης Παύλος 1966 ανεξάρτητος-Θεσσαλονίκη 2:58:50 Θεσσαλονίκη 6/4
  57. Κουρτέλης Κώστας 1976 Satrapistas 2:58:55 Κοπεγχάγη 18/4
  58. Μουρατίδης Φώτης 1983 Λύκοι Κεχαγιόγλου 2:59:00 Θεσσαλονίκη 6/4
  59. Κωνσταντινίδης Κοσμάς 1969 ανεξάρτητος-Θεσσαλονίκη 2:59:11 Θεσσαλονίκη 6/4
  60. Στυλιανάκης Στέλιος 1980 KassimisTraining.gr 2:59:11 Θεσσαλονίκη 6/4
  61. Χουβαρδάς Κώστας 1976 MArathon Club 2:59:20 Παρίσι 6/4
  62. Βασιλείου Αλέξης 1974 ΣΑΦΑΝΣ 2:59:24 Ντύσελντορφ 27/4
  63. Γκουτζουρέλας Νίκος 1988 ΣΜΝ Λάρισας 2:59:34 Θεσσαλονίκη 6/4
  64. Μπούρας Νίκος 1970 ΑΠΣ Απόλλων Δ.Αττικής 2:59:37 Ναύπλιο 23/3
  65. Σούκος Γιάννης 1967 ΟΜ Γιαννιτσών 2:59:59 Θεσσαλονίκη 6/4

ΓΥΝΑΙΚΕΣ (όλες οι επιδόσεις κάτω από τις 4 ώρες)

Αθλήτρια – Επίδοση – Έτος γέννησης – Σύλλογος – Τόπος – Ημερομηνία

  1. Γαζέα Μάγδα 1977 ΑΓΕ Ζακύνθου 2:47:04 Θεσσαλονίκη 6/4
  2. Κατσιμάντου Ξένια 1984 ΑΕ Μεσογείων Αμείνιας ο Παλληνεύς 2:50:22 Ναγκάνο 20/4
  3. Καρίμαλη-Πούλος Μάγδα  1973 ΓΑΣ Ιλισσός 3:03:10 Καμπέρα 13/4
  4. Δόμβρου Ανδριανή 1974 Marathon Club 3:03:58 Χιούστον 19/1
  5. Πουλίδου Φιλίππα 1969 ΓΑΣ Ιλισσός 3:04:28 Ρότερνταμ 13/4
  6. Καραγεωργάκη Βάσω 1973 ΣΑΠΚ Νεάπολης 3:05:12 Θεσσαλονίκη 6/4
  7. Μπαζάκα Αναστασία 1973 ΑΟ Δρομέας Αμαρουσίου 3:11:06 Ζυρίχη 6/4
  8. Φίλιου Αθανασία 1978 ΓΣ Τρικάλων 3:15:12 Θεσσαλονίκη 6/4
  9. Δεμέστιχα Χριστίνα 1972 Εθνικός ΓΣ 3:16:34 Θεσσαλονίκη 6/4
  10. Κολυφά Μυρσίνη 1979 ΑΠΣ Απόλλων Δ.Αττικής 3:20:23 Θεσσαλονίκη 6/4
  11. Ιορδανίδου Δήμητρα 1979 ΜΕΑΣ Τρίτων Θεσσαλονίκης 3:22:18 Θεσσαλονίκη 6/4
  12. Μαρκάκου Στέλλα 1977 ΣΜ Κρήτης 3:24:04 Ναύπλιο 23/3
  13. Μακρίδη Ελίνα 1972 Satrapistas 3:24:30 Μιλάνο 6/4
  14. Κορόζη Αντωνία 1990 ΓΣ Νεάπολης Χαλκίδας 3:24:34 Θεσσαλονίκη 6/4
  15. Ράννου Αλεξάνδρα – – 3:26:18 Παρίσι 6/4
  16. Βεσυροπούλου Άννα 1983 ΑΓΣ Ανατολή Νέας Ιωνίας 3:27:12 Θεσσαλονίκη 6/4
  17. Γεράρδη Νικολέτα 1981 Κομοτηνή 3:27:37 Βιέννη 13/4
  18. Παπαποστόλου Μαρία 1975 Έσπερος Λαμίας 3:29:30 Θεσσαλονίκη 6/4
  19. Καλλία Ελένη 1978 ΣΔΥ Θεσσαλονίκης 3:29:56 Θεσσαλονίκη 6/4
  20. Αρσένη Κυριακή 1967 ΣΕΒΑΣ Καβάλας 3:32:07 Θεσσαλονίκη 6/4
  21. Τσιλιμίδου Μαρία 1978 Medicins Sans Frontiers 3:32:25 Θεσσαλονίκη 6/4
  22. Γκούμα Μάγδα 1976 The Flying Geese 3:33:12 Αντβέρπ 27/4
  23. Κισσονέργη Χριστίνα 1968 ΣΔΥ Βόλου 3:33:55 Ντουμπάι 24/1
  24. Τσιμπίδου Αθηνά 1980 Marathon Club 3:33:58 Βιέννη 13/4
  25. Τζουμελέκα Αθανασία 1982 ΦΣ Αστέρας Πρέβεζας 3:37:08 Παρίσι 6/4
  26. Μπάκα Σταυρούλα 1974 ΣΔΥ Μεσσηνίας 3:37:12 Μεσσήνη 30/3
  27. Μπουλμέτη Ευγενία 1986 ΣΜ Αργολίας 3:37:41 Ναύπλιο 23/3
  28. Βογιατζή Δήμητρα 1968 ΣΜ Κρήτης 3:40:10 Ναύπλιο 23/3
  29. Παπαδοπούλου Ελευθερία 1970 ΣΔΥ Θεσσαλονίκης 3:42:08
  30. Μαυρουδή Κική 1969 ΣΔΥ Θεσσαλονίκης 3:42:37 Θεσσαλονίκη 6/4
  31. Χρηστάκη Ειρήνη 1985 ανεξάρτητη 3:43:05 Βαρκελώνη 16/3
  32. Ορφανουδάκη Ελένη 1976 Ορίζοντας Χανιά 3:43:50 Θεσσαλονίκη 6/4
  33. Ταβουλάρη Χρυσούλα-Δήμητρα 1963 Πανιώνιος ΓΣ 3:43:51 Παρίσι 6/4
  34. Ράπτη Μίνα 1965 ΣΔΥ Πειραιά 3:44:39 Θεσσαλονίκη 6/4
  35. Κλησάρη Μάτα 1970 ΣΜ Αργολίδας 3:45:15 Ναύπλιο 23/3
  36. Τσελεπίδη Ανδρονίκη 1987 ανεξάρτητη 3:46:10 Ναύπλιο 23/3
  37. Φάκου Ουρανία 1987 ανεξάρτητη 3:46:10 Ναύπλιο 23/3
  38. Ορφανού Μαρία-Χριστίνα 1983 ανεξάρτητη 3:49:36 Θεσσαλονίκη 6/4
  39. Παπαγεωργίου Κατερίνα 1967 ΣΔΥ Θεσσαλονίκης 3:50:36 Θεσσαλονίκη 6/4
  40. Καρπούζα Βίκυ 1964 Salomon Hellas – ΣΔΥ Πειραιά 3:51:08 Θεσσαλονίκη 6/4
  41. Τερζή Άντζελα1974 ΣΔΥ Πειραιά 3:51:09 Θεσσαλονίκη 6/4
  42. Στεφανή Αγγελική 1976 – 3:51:32 Ναύπλιο 23/3
  43. Πετρίδου Βάσω 1967 ΣΔΥ Πειραιά 3:52:38 Ναύπλιο 23/3
  44. Γκερδούκη Ελευθερία 1965 ΣΔΥ Αθήνας 3:52:46 Θεσσαλονίκη 6/4
  45. Τσούτσια Ουρανία 1963 ΣΔΥ Αθήνας 3:55:02 Θεσσαλονίκη 6/4
  46. Κατσέλη Λόις 1981 Smartrun 3:55:38 Ζυρίχη 6/4
  47. Καπέλιου Σωτηρία 1971 ΣΔΥΜ Θήβας 3:57:12 Ναύπλιο 23/3
  48. Μίσιου Νίκη 1978 ανεξάρτητη 3:57:36 Θεσσαλονίκη 6/4
  49. Γκότση Μαρία 1968 Wind Running Team 3:57:36 Θεσσαλονίκη 6/4
  50. Δημπάρη Νεβένα 1976 Σκυδραϊκός 3:57:49 Θεσσαλονίκη 6/4